4 Mayıs 2008 | Portekizliler Kaf-Kaf Çekti

Bir Karşıyaka taraftarının ağzından 4 Mayıs 2008’de Alsancak Stadı’nda oynanan Karşıyaka – Eskişehirspor karşılaşmasının anıları.

“Portekizliler Kaf-Kaf Çekti”

Tarih 4 Mayıs 2008. Alsancak Stadında Karşıyakamız Eskişehirle oynuyor ve iki takımın sıralamadaki konumları itibariyle çok önemli bir maç.. Sezon bitimine iki hafta kalmış ve Eskişehir maçından galibiyet alamazsak play off umutları sönüyor. Eskişehir için de aynı durum sözkonusu galibiyet alamazsa ilk iki umutları sönüyor.

Turizm sektörünün çilesidir haftasonları çalışmak. Havaalanında çalıştığım için o gün mesaideydim maça gidemedim. Ama sanki tribündeymişim gibi içim kıpır kıpır. Maç öncesinde sık sık tribündeki arkadaşlarımı arayıp atmosfer hakkında bilgi aldım. Online maç yayını veren sitelerden birini bulup önümdeki bilgisayardan maçı izlemeye hazırlandım. Eskişehire karşı ayrı bir hırslıyım çünkü gençliğinde hemen hemen her deplasmana giden amcamın Eskişehir deplasmında onlara yapılanları anlatmıştı. Eskişehiri yenip sonrasında Kartal ile deplasmanda seyircisiz oynanan maçı da kazanıp play off tan süper lig düşüncesi daha da sabırsızlaştırıyordu.

Maç başladı ve henüz 2. dk.da gol yedik. 15 dakika sonra eşitliği sağladık. İlk yarı bitmeden Şehmus?un muhteşem kafa golü Karşıyakamızı öne geçirdiğinde Gooooooollllllll diye bağırırken ofisimin önünde onları fark etmediğim, kafamı ekrandan kaldırıp onlarla ilgilenmemi bekleyen Portekizli müşterilerimin çığlığıyla irkildim. Sonra benle beraber gol diye bağırıp anında Portekizli 3 kadın 3 erkekten oluşan gruba semtimizin takımının maçını izlediğimi gol atarak öne geçtiğimizi ve gollerde KafKaf çekerek sevindiğimizi anlatarak havaalanının ortasındaki ofisimin önünde Portekizlilerle Kaf Kaf çektik. Kaf Kaf çekmemiz son bulduğunda Eskişehirin golü geldi ve maç 2-2 oldu. Bu sefer Portekizli turistler benimle beraber üzüldüler. Portekizli müşterilerimin işlemlerini hemen hallettim ve o zaman Karşıyakadaki bir giyim mağazasının bastırdığı Karşıyaka stickerlarından hepsine birer tane hediye ettim. Artık Portekizde 6 tane Karşıyaka taraftarı olduğunu Karşıyaka hakkında araştırma yapıp sürekli takip edeceklerini söyleyerek uçağa doğru Kaf Kaf çekerek yol aldılar.

O gün maç 3-3 bitti ve play off umutlarımız son buldu. Ama Şehmus?un o muhteşem golüne Portekizli 6 turistle sevinip onlarla beraber kafkaf çekmem benim için çok özel bir anı olarak hafızama kazındı.

Kaynak: http://www.yesilkirmizi.net/haber-4238-arsiv.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir